2G : що це таке

2G - це друге покоління мобільного зв'язку, що було запущено в середині 1990-х років. Він забезпечував передачу голосу та текстових повідомлень між мобільними телефонами шляхом використання цифрової передачі сигналу. 2G також дозволяв більш ефективне використання частотного спектра, що дозволило збільшити кількість одночасних розмов на одній клітині.

2G - Історія

Історія заснування 2G свідчить про те, що це покоління було розроблене та впроваджене компанією Nokia, яка стала лідером цього ринку. Винахід 2G значно покращив зв’язок, дозволяючи більш прозоро розмовляти та мати краще зв’язаність у мережі.

2G - плюси та мінуси

Плюси

  • Доступність - у порівнянні з наступними поколіннями мобільного зв'язку, 2G був значно доступніший і дешевший.
  • Стійкість - 2G-мережі мають високу стійкість до перешкод, таких як будівлі, ліси, гори тощо.
  • Енергоефективність - 2G-мережі споживають менше енергії, ніж наступні покоління мобільного зв'язку, тому батареї телефонів на 2G-мережі тримають довше.

Мінуси

  • Незручність - 2G-мережі не можуть передавати великі обсяги даних, тому не зручні для перегляду відео, стрімінгу музики, використання соціальних мереж тощо.
  • Низька швидкість - 2G-мережі мають досить низьку швидкість передачі даних, що унеможливлює роботу з деякими додатками та веб-сайтами.
  • Погана якість зв'язку - залежно від місця перебування, може бути погана якість зв'язку та виникати шум.

2G - Де застосовується

Технологія 2G використовує спектр частот у діапазоні 900 та 1800 МГц. Завдяки цьому технічному рішенню мережа може підключати до 5000 користувачів на одну вузьку область покриття.

Перевагою 2G є низький рівень споживання енергії, що розділяється між користувачем та оператором мережі, та значно менші витрати на збереження даних порівняно з поколінням 3G та 4G.

Також стандарт 2G досі використовується в розвинених країнах для підключення вбудованих систем у автомобілях, автоматизованих системах контролю за виробничими процесами та іншому.

Пов`язані терміни:

Терміни, які починаються з "0-9":


Поділитися