Apple AirPlay 2 : що це таке

Apple AirPlay 2 - це технологія, яка дозволяє передавати відео, аудіо та зображення з Apple-пристроїв на інші пристрої, що підтримують цю технологію. AirPlay 2 є покращеною версією попередньої технології AirPlay.

Призначення AirPlay 2 полягає в тому, що вона дозволяє вести стрімінг музики та відео з Apple-пристроїв на спеціально підготовлені пристрої, такі як телевізори, акустичні системи та інші девайси. Також за допомогою цієї технології можна передавати контент з пристроїв, що працюють на операційних системах iOS та macOS, на телевізори та інші пристрої з підтримкою AirPlay.

Apple AirPlay 2 - історія заснування та винаходу.

Apple AirPlay 2 є технологією, яка дозволяє безпровідно транслювати музику, відео та фотографії з мобільного пристрою на різноманітні пристрої, включаючи телевізори, колонки та інші розумні пристрої.

Ідея заснування і розробки AirPlay виникла в Apple в 2004 році. У 2010 році компанія випустила першу версію AirPlay, яка дозволяла транслювати музику на відповідні пристрої через Wi-Fi. У 2012 році випущена оновлена версія AirPlay, яка дозволяла транслювати не тільки музику, а й відео та фотографії.

У 2017 році Apple представила AirPlay 2, яка має покращені можливості, включаючи підтримку аудіо високої якості, можливість використання групової трансляції та розширену сумісність зі сторонніми пристроями. На відміну від попередніх версій, AirPlay 2 можна використовувати не тільки з Apple-пристроями, а й з пристроями на базі Android та Windows.

Apple AirPlay 2 - плюси та мінуси

Плюси Apple AirPlay 2:

 • Легка настройка: AirPlay 2 дозволяє ефективно налаштувати підключення із смартфона/планшета до різних підтримуваних пристроїв.
 • Висока якість зображення та звуку: AirPlay 2 підтримує високу якість зображення та звуку, завдяки чому можна отримати чудовий досвід перегляду відео або прослуховування музики.
 • Мультирум: AirPlay 2 дає змогу легко встановити систему з мережею відтворення звуку в кількох кімнатах одночасно.
 • Сумісність: AirPlay 2 підтримується різними пристроями компанії Apple, що дає змогу користуватися простою настройкою із смартфона / планшета на пристрої які підтримують цей протокол.

Мінуси Apple AirPlay 2:

 • Обмежений список пристроїв: Для того щоб користуватися AirPlay 2 потрібно мати пристрій від компанії Apple, що обмежує доступ до цієї функціональності для користувачів Android і Windows.
 • Непогана швидкітсть, проте не бездоганна: Передача зображень і звуку може мати певні затримки, що може перешкодити в деяких випадках.

Для використання AirPlay 2 потрібні наступні пристрої:

 • iPhone, iPad або iPod touch з iOS 11.4 або новішою версією;
 • Apple TV з tvOS 11.4 або новішою версією;
 • Додатково обладнання, таке як динаміки, ресивери, саундбари, додаткові телевізори і т.д., які підтримують технологію AirPlay 2.

Для включення AirPlay 2 на пристрої Apple, необхідно:

 • Для iPhone, iPad або iPod touch: відкрийте панель керування та натисніть на кнопку AirPlay. Оберіть пристрій, на який бажаєте транслювати вміст.
 • Для Apple TV: відкрийте меню налаштувань та перейдіть до розділу "Приватність". Включіть опцію AirPlay, щоб дати доступ до вашого пристрою.

Якщо ваш пристрій не має підтримки технології AirPlay 2, ви можете використовувати додаткові пристрої, які підтримують AirPlay 2. Це забезпечить більш широкі можливості для відтворення вмісту.

Основні переваги використання AirPlay 2:

 • Можливість транслювання вмісту з декількох пристроїв Apple на декілька пристроїв, що підтримують технологію AirPlay 2;
 • Удосконалена синхронізація звуку і спрощення керування аудіо;
 • Покращений звук з підтримкою декількох динаміків;
 • Покращена якість зображення з підтримкою декількох телевізорів.

У загальному, Apple AirPlay 2 є потужною технологією, що дозволяє розширити можливості вашого домашнього кінотеатру та поліпшити якість зображення та звуку.


Поділитися