11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Автор: Галина Костенко
Опубліковано : 19 квітня 2024
Час читання : 10 хвилин

Оцінка
11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Зміст

Вживані iPhone завжди користуються великим попитом, і це хороший варіант, якщо ви хочете заощадити на смартфоні Apple. Як і будь-яка вживана покупка, є деякі речі, які ви повинні перевірити, перш ніж віддавати гроші.

Основи покупки вживаного iPhone

Більшість наведених нижче порад спрямовані на покупців, які можуть особисто перевірити iPhone, наприклад, купуючи безпосередньо в когось і перевіривши його на пошті.

Для онлайн-продажів це неможливо, тому вам доведеться провести належну перевірку онлайн. Довірені продавці додадуть багато фотографій із детальним описом будь-яких подряпин та інших пошкоджень, у тому числі детальний опис товару, який вони продають. Відгук продавця є хорошим показником якості товару, але не кожен, хто продає свій старий iPhone, накопичить багато відгуків.

Купуючи товар особисто, перш за все слід дбати про особисту безпеку. Зустріньтеся в громадському місці, наприклад у кафе чи торговому центрі, і подумайте про те, щоб взяти когось із собою. Уникайте носити з собою великі суми готівки, подумайте про оплату на карту. Якщо продавець наполягає на готівці, спершу огляньте товар, а потім зніміть (самостійно) у банкоматі.

Уникайте зустрічей вночі або в ізольованих місцях, як-от автостоянки, де це можливо. Погодьтеся про умови (наприклад, спосіб оплати та можливість повністю оглянути товар), перш ніж погоджуватися на зустріч із продавцем, оскільки це допоможе відлякати потенційних шахраїв.

Якщо ціна надто хороша, щоб бути правдою, ймовірно, це шахрайство. Якщо продавець не дає вам оглянути товар заздалегідь, можливо, з ним щось не так (або ви купуєте порожню коробку). Якщо продавець наполягає на тому, щоб ви взяли з собою готівку ще до того, як побачите товар, не наражайте себе на небезпеку.

Справжні продавці зрозуміють вашу наполегливість щодо безпеки та розумності. Якщо їм нема чого приховувати, вони будуть раді, якщо ви оглянете предмет. У їхніх інтересах зустрічатися в добре освітлених громадських місцях, де вони також почуватимуться в безпеці.

1. Чи вмикається iPhone? Чи є видимі пошкодження?

Мабуть, найважливіше перевірити, чи вмикається iPhone. Це здається очевидним, але деякі продавці можуть спробувати видати iPhone, який не завантажується, за розряджений акумулятор. Не піддавайтеся на це і переконайтеся, що iPhone завантажується на екран блокування або підказку «Привіт».

Крім того, ви можете наполягати на тому, щоб iPhone також містив зарядний пристрій і адаптер. iPhone без цих предметів, швидше за все, буде вкрадений (хоча продавець, можливо, просто вирішив залишити їх). Якщо можливо, переконайтеся, що iPhone заряджається нормально; подумайте про те, щоб мати при собі портативний акумулятор і кабель живлення, якщо вони у вас є.

Більшість вживаних iPhone будуть мати потертості та подряпини, навіть якщо їх все життя зберігали в чохлі. Якщо вам вручають iPhone у чохлі, завжди знімайте його, щоб краще виглядати. Уважно огляньте пристрій на наявність будь-яких видимих ​​пошкоджень , зокрема подряпин і невеликих тріщин навколо краю дисплея.

Вм’ятини на шасі викликають більше занепокоєння, оскільки це може свідчити про пошкодження внутрішніх компонентів, таких як акумулятор. Перевірте, чи лежить iPhone рівно на поверхні лицьовою стороною донизу, оскільки це вкаже на те, чи якась сила спричинила згинання корпусу. Огляньте камеру в зборі, щоб перевірити, чи не пошкоджені чи подряпані лінзи.

Не турбуйтеся надто про поверхневі пошкодження, але візьміть це до уваги, коли йдеться про ціну речі. iPhone у ідеальному стані, на якому з першого дня був захисний екран і міцний чохол , коштуватиме більше, ніж подряпаний iPhone, тому ви можете використовувати це, щоб зрозуміти, чи справедливу ціну просить продавець.

2. Блокування активації все ще ввімкнено?

Після завантаження iPhone ви повинні сподіватися побачити екран блокування, який запрошує власника ввести пароль. Якщо ви бачите повідомлення про введення пароля для активації iPhone, можливо, iPhone вкрадено. Навіть якщо його не вкрали, ви не можете ним скористатися в такому стані, тому вам краще піти.

Наполягайте на тому, щоб продавець активував iPhone, ввівши свій пароль. Блокування активації можна зняти з iPhone , вимкнувши «Знайти мій iPhone» у меню «Налаштування» > [Ім’я власника] > «Знайти мій».

Якщо iPhone уже стерто

При зустрічі з продавцем iPhone може бути вже стертий, готовий до продажу . Це не обов’язково погано, але це заважає вам повністю перевірити пристрій. Якщо це так, ви можете помітити повідомлення «Привіт» або «Проведіть пальцем, щоб почати».

Щоб ви могли адекватно протестувати iPhone, вам слід попросити продавця увійти в обліковий запис зі своїми даними, щоб телефон був у справному стані. Для цього може знадобитися вставити SIM-карту , щоб активувати пристрій. Потім ви можете виконати деякі перевірки, наведені нижче, перш ніж прийняти рішення про покупку пристрою.

Коли ви задоволені iPhone, наполягайте на тому, щоб продавець зняв блокування активації та стер iPhone за допомогою «Стерти весь вміст і налаштування» в меню «Налаштування» > «Загальні» > «Передача або скидання iPhone». Для цього потрібно, щоб продавець ввів свій пароль Apple ID, щоб вимкнути блокування активації, тож ви будете знати, що зможете користуватися телефоном, коли станете його власником.

3.Оригінальність: Перевірте, чи не є пристрій копією або реплікою.

Оригінальний iPhone відрізняється від копії наступними аспектами:

 1. Якість збірки: Оригінал має високу якість збірки, надійні матеріали та деталі. Копії можуть бути менш якісними, з недоліками у збірці.
 2. Операційна система: Оригінальний iPhone працює на iOS, тоді як копії можуть використовувати Android або імітують iOS.
 3. Продуктивність: Оригінал має потужний процесор, що забезпечує високу продуктивність. Копії можуть бути менш продуктивними.
 4. Камера: Оригінальний iPhone має високоякісну камеру, тоді як копії можуть мати меншу роздільну здатність та якість зображення.
 5. Серійний номер та IMEI: Перевірте їх на наявність в базі втрачених або викрадених пристроїв.

4. Серійний номер та IMEI?

Перевірка IMEI перед покупкою має вирішальне значення. Ось чому:

 1. Унікальний ідентифікатор: IMEI — це унікальний 15-значний ідентифікатор, призначений мобільним пристроям. Він дозволяє точно відстежувати пристрої та відіграє важливу роль у різних аспектах мобільного зв’язку та безпеки.

 2. Автентичність: Перевірка IMEI допомагає визначити, чи пристрій оригінальний, не підроблений чи не вкрадений.

 3. Чорний список: Перевірка дозволяє виявити, чи IMEI пристрою внесено до чорного списку через втрату, крадіжку або непогашені фінансові зобов’язання.

Забезпечте себе спокоєм та уникніть покупки проблемних телефонів.

Щоб перевірити IMEI свого iPhone, ви можете скористатися безкоштовними онлайн-сервісами. Ось декілька способів:

 1. IMEI.info: Відкрийте цей сайт і введіть номер IMEI вашого пристрою. Ви отримаєте інформацію про мережу, країну, дату придбання, статус iCloud та багато іншого.

 2. На самому пристрої:

  • Відкрийте “Параметри” > “Загальні” > “Про цей пристрій”.
  • Знайдіть номер IMEI.
 3. *Наберіть #06# на своєму iPhone, щоб побачити номер IMEI.

Перевірка IMEI особливо важлива перед покупкою вживаного або нового пристрою. Це допоможе вам переконатися, що пристрій оригінальний та не внесений до чорного списку.

5. Як стан акумулятора?

Літій-іонні батареї з часом руйнуються, і будь-який вживаний iPhone обов’язково матиме батарею, яка не витримає 100% початкової ємності. Ви можете перейти до Налаштування > Акумулятор > Справність акумулятора, щоб перевірити два важливі показники: максимальний обсяг і продуктивність .

Максимальна ємність дасть вам приблизне уявлення про те, скільки заряду зараз утримує акумулятор. Усе, що перевищує 90%, добре, але чим менше це число, тим менше часу ви зможете пройти між перезарядженнями. Що важливіше, так це продуктивність батареї.

Коли заряд батареї значно погіршується, iPhone може почати сповільнюватися, намагаючись збалансувати продуктивність і довговічність. Якщо повідомляється щось інше, крім «Пікова продуктивність», настав час замінити батарею, оскільки ви не отримуєте максимум від пристрою.

6. Чи були замінені деталі та чи відремонтовано?

Ви можете перевірити, чи є ваш iPhone відновленою моделлю , перейшовши в «Налаштування» > «Загальні» > «Про пристрій» і подивившись на запис «Номер моделі». Якщо цей номер починається з літери F, це означає, що його відремонтовано компанією Apple або оператором. Це не обов’язково погано, але ви можете знати. На жаль, неможливо визначити, чи пристрій було відремонтовано третьою стороною.

Якщо продавець повідомляє, що батарею було нещодавно замінено, ви можете перевірити запчастини та історію обслуговування , щоб перевірити, чи використовувалися оригінальні запчастини Apple. Перейдіть до Налаштування > Загальні > Про програму та знайдіть відповідний розділ під полем «Номер моделі».

7. Яка продуктивність?

Скористайтеся трохи iPhone і подивіться, як він працює. Візьміть до уваги вік пристрою та майте на увазі, що старі пристрої працюватимуть повільніше, ніж нові. Ви шукаєте очевидні ознаки уповільнення, які можуть свідчити про те, що щось не так із внутрішнім компонентом.

Кілька простих тестів, які ви можете виконати, включають перегляд адаптивного веб-сайту, наприклад apple.com , пошук програми за допомогою Spotlight , запуск і перегляд App Store, масштабування та прокручування вбудованої програми Карти, доступ до Центру сповіщень і Центру керування та перемикаючись між віджетами та значками програм на головному екрані.

8. Який стан дисплея?

Якщо iPhone має традиційний РК-дисплей із підсвічуванням по краях (як у iPhone XR, SE та 11), переконайтеся, що всі індикатори працюють. Якщо iPhone має OLED-дисплей (відомий як Super Retina XDR , як у iPhone X, 12 і 13), вам також слід перевірити наявність вигоряння (постійне збереження зображення). Жоден із них не обов’язково вплине на роботу пристрою та може бути невидимим за нормального використання, але ви повинні знати про проблему перед покупкою.

Ви можете перевірити обидві ці проблеми на суцільному фоні, використовуючи різні відтінки кольорів. Використовуйте таке відео YouTube у повноекранному режимі та зупиняйтеся на різних відтінках, щоб перевірити наявність проблем. Легше помітити проблеми з підсвічуванням РК-дисплея на однотонному білому слайді, тоді як вигорання може спостерігатися лише на певних кольорах через те, як підпікселі зношуються під час використання.

9. Чи працюють динаміки та мікрофони?

Ви можете легко перевірити мікрофон, записавши щось за допомогою вбудованої програми Apple Voice Memos. Перевірте динамік, відтворивши запис, попередньо переглянувши мелодію дзвінка в розділі «Налаштування» > «Звуки та сприйняття».

Також варто перевірити гучність динаміка, і єдиний спосіб це зробити – зателефонувати. Якщо цей динамік буде пошкоджено, користуватися вашим iPhone може бути дуже важко, оскільки людина на іншому кінці телефону може бути надто тихою або приглушеною . Якщо у вас немає SIM-карти в iPhone для цього, спробуйте підключитися до загальнодоступної мережі Wi-Fi або особистої точки доступу та використовувати FaceTime.

10. Також перевірте інші кнопки

Перевірте, чи правильно працює перемикач вимкнення звуку, розташований на лівій стороні iPhone. Під ним ви знайдете гойдалки регулювання гучності. Ці кнопки корисні для збільшення гучності дзвінка та фотографування, а також вам знадобиться використовувати їх, якщо ви захочете примусово перезавантажити iPhone.

Бічна кнопка на правій стороні iPhone використовується для пробудження та сну вашого iPhone, виклику Siri, примусового перезапуску та доступу до Apple Pay та інших функцій Wallet. Переконайтеся, що все працює належним чином і чи зручно натискати. На виході може бути «кашоподібна» кнопка.

11. Чи всі камери працюють, як рекламується?

Нарешті перевірте всі камери та об’єктиви. Відкрийте програму «Камера» та переключіться на фронтальну камеру, а потім скористайтеся всіма камерами на задній панелі пристрою (включаючи ультрашироку та телефото, якщо вони є).

При хорошому освітленні зображення має бути відносно чітким і не зернистим. Зображення має плавно оновлюватися (а не як слайд-шоу), а торкання екрана має фокусуватися на цій конкретній області.

Інші варіанти економії грошей на iPhone

Вам не обов’язково купувати вживаний iPhone, щоб заощадити гроші. Існує чимало способів заощадити гроші та отримати новий або «як новий» пристрій . Один із найкращих способів зробити це — придбати відремонтований iPhone безпосередньо в Apple .

Завжди слід пам'ятати, що купівля iPhone - це інвестиція, і іноді варто витратити трохи більше, щоб отримати якість та надійність, за якими славиться Apple. Однак, з деякою належною увагою до деталей, ви можете знайти способи економії грошей на вашому наступному iPhone.


Поділитися статтею

Коментарі

Більше корисних статей

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди

Додати коментар

Додати відповідь на коментар