Рейтинг кращих електронних книг в Україні 2023

Автор: Сергій Логвиненко
Опубліковано : 18 серпня 2023
Час читання : 10 хвилин

Оцінка
4.7
Рейтинг кращих електронних книг в Україні 2023

Зміст

I. Переваги електронних читалок

Ергономіка та комфортне читання

 • Електронна читалка (book reader) має ряд переваг перед паперовими книгами в плані ергономіки та комфорту читання. Вона більш портативна, її можна читати в будь-якому місці, і вона не так втомлює очі.
 • Електронні книги також мають регульовану яскравість і контрастність дисплея, що дозволяє читати в будь-яких умовах освітлення.
 • Крім того, електронна читалка має функції, які полегшують читання, наприклад, закладки, налаштування шрифту та фону, а також можливість переглядати словники та переклади.

Великий вибір електронних книг

 • Сьогодні існує величезний вибір електронних книг на будь-який смак. Ви можете знайти електронні книги з усіх жанрів, від класики до сучасної літератури, від наукової фантастики до трилерів.
 • Крім того, ви можете легко завантажувати електронні книги з Інтернету, а також обмінюватися ними з друзями та родиною.

Довгий термін роботи батареї

 • Електронна читалка має довгий термін роботи батареї, що дозволяє вам читати безперервно протягом декількох тижнів на одному заряді.
 • Довгий термін роботи від батареї робить букридер ідеальним для тривалих подорожей або для людей, які багато читають.

Загалом, електронні книги мають ряд переваг перед паперовими книгами в плані ергономіки, комфорту читання, доступності та терміну роботи батареї. Якщо ви шукаєте новий спосіб читання, то електронна читалка - це чудовий варіант.

 

II. Кращі електронні книги

Amazon Kindle Paperwhite (2023)

Kindle Paperwhite – це кращий пристрій електронної книги на ринку. Ця модель має великий 6,8-дюймовий сенсорний дисплей з підсвіткою та високою роздільною здатністю, яскравістю вдень і регульованою температурою кольору. Вона також водонепроникна за стандартом IPX8 і має довгий термін роботи батареї. Тут є Wi-Fi та 16 ГБ постійної памʼяті.

Kobo Libra H2O

Kobo Libra H2O – це ще один чудовий пристрій. Він має 7-дюймовий сенсорний екран з чудовою роздільною здатністю, яскравістю вдень і регульованою температурою кольору. Він також водонепроникний (IPX8). має довгий термін роботи батареї, підтримку Wi-Fi та підсвітку дисплея.

PocketBook 628 Touch Lux 5

PocketBook 628 Touch Lux 5 – це найдешевша читалка з тих, що ми обрали, саме для тих, хто шукає доступний варіант. Вона має 6-дюймовий дисплей з хорошою яскравістю вдень. Цей девайс також водонепроникний, але за стандартом IPX7, має довгий термін роботи батареї – близько місяця, а також має підсвічування дисплею та підтримку Wi-Fi.

PocketBook InkPad 3

PocketBook InkPad 3 – це чудовий пристрій електронної книги для тих, хто шукає пристрій з великим дисплеєм. Він має 7,8-дюймовий сенсорний дисплей з прекрасною яскравістю вдень і температурою кольору, яку можна регулювати. Тут також є підсвічування дисплея та Wi-Fi.

Onyx Boox Nova 3 Color

Onyx Boox Nova 3 Color – це чудовий пристрій для тих, хто хоче читати електронні книги в кольорі. Він має 7,8-дюймовий сенсорний дисплей з кольоровим E Ink Pearl HD дисплеєм з підсвічуванням. Ця електронна книга має великий обʼєм памʼяті у 32 ГБ, розʼєм USB-C, Bluetooth, Wi-Fi, динамік та мікрофон.

Це лише кілька з багатьох чудових пристроїв електронних книг, доступних на ринку, якщо вам потрібна саме Україна. Хоча зараз можна купити будь-який товар з будь-якого куточку світу. При виборі електронної книги важливо враховувати свої індивідуальні потреби та бюджет, а також багато інших факторів, які ми розглянемо далі, щоб ви розуміли, який саме девайс вам потрібно купити.

III. Як обрати електронну книгу?

Розмір та тип дисплея

При виборі електронної книги розмір дисплея і тип дисплея є одними з найважливіших факторів.

Розмір дисплея

Розмір дисплея електронної книги вибирається в залежності від ваших особистих уподобань і потреб. Якщо ви любите читати довгі книги, то вам може знадобитися пристрій з великим дисплеєм, наприклад, 6- або 7-дюймовий. Якщо ви читаєте переважно короткі книги, то вам може підійти пристрій з меншим дисплеєм, наприклад, 5- або 6-дюймовий.

Тип дисплея

Існує два основних типи дисплеїв для електронних книг: E Ink і LCD. E Ink дисплеї використовують технологію «електронний папір», яка імітує вигляд паперу. Вони не стомлюють очі і забезпечують комфортне читання. LCD дисплеї, навпаки, можуть стомлювати очі, особливо при читанні в темряві.

Серед цих двох варіантів не можна точно сказати, яка книга з яким дисплеєм – найдешевша, тому ще це залежить від великої кількості факторів.

Якщо ви шукаєте пристрій для комфортного читання, то вам краще вибрати електронний дисплей з E Ink технологією. Якщо ви не дуже чутливі до стомлення очей, то ви можете вибрати електронну книгу з LCD дисплеєм.

Підтримка форматів книг

При виборі електронної книги важливо враховувати формати книг, які вона підтримує.

Найпоширенішими форматами електронних книг є:

 1. EPUB. Цей формат є відкритим стандартом, який підтримується більшістю електронних книг.
 2. MOBI. Цей формат розроблений компанією Amazon і підтримується більшістю пристроїв Kindle.
 3. PDF. Цей формат є універсальним і підтримується більшістю пристроїв.
 4. AZW. Цей формат розроблений компанією Amazon і підтримується лише пристроями Kindle.

Якщо ви плануєте купувати книги в різних форматах, то вам краще вибрати електронну книгу, яка підтримує всі основні формати.

Ось кілька додаткових факторів, які слід враховувати при виборі електронної книги за підтримкою форматів книг:

 • Відкриті формати. Відкриті формати, такі як EPUB і MOBI, є більш зручними для використання, оскільки їх можна читати на різних пристроях.
 • Закриті формати. Закриті формати, такі як AZW, можуть бути захищені DRM, що ускладнює їх читання на пристроях інших виробників.

Інтеграція з онлайн сервісами

При виборі електронної книги важливо враховувати її інтеграцію з онлайн сервісами. Деякі електронні книги мають вбудовані магазини книг, які дозволяють купувати і завантажувати книги безпосередньо на пристрій. Інші електронні книги можуть інтегруватися з іншими онлайн сервісами, такими як Amazon, Barnes & Noble і Kobo, що дозволяє вам читати книги, які ви придбали на цих сервісах.

Якщо ви плануєте купувати книги в різних онлайн сервісах, то вам краще вибрати електронну книгу, яка має широку інтеграцію з цими сервісами.

Ось кілька додаткових факторів, які слід враховувати при виборі електронної книги за інтеграцією з онлайн сервісами:

 • Широта інтеграції. Чи підтримує електронна книга широкий спектр онлайн сервісів?
 • Зручність використання. Чи легко купувати і завантажувати книги на електронний девайс?

Можливості налаштування

При виборі електронної книги важливо враховувати її можливості налаштування.

Електронні книги мають широкий спектр налаштувань, які дозволяють вам персоналізувати свій досвід читання.

Деякі з найважливіших налаштувань, які слід враховувати, включають:

 1. Розмір шрифту. Ви можете налаштувати розмір шрифту, щоб зробити читання більш комфортним.
 2. Колір фону. Ви можете налаштувати колір фону, щоб зробити читання більш приємним для очей.
 3. Колір шрифту. Ви можете налаштувати колір шрифту, щоб зробити його більш контрастним на фоні.
 4. Інтервал між рядками. Ви можете налаштувати інтервал між рядками, щоб зробити читання більш комфортним.
 5. Зсув сторінки. Ви можете налаштувати зсув сторінки, щоб зробити читання більш зручним.

Ось кілька додаткових факторів, які слід враховувати при виборі електронної книги за можливостями налаштування:

 • Кількість налаштувань. Чи має електронний пристрій широкий спектр налаштувань?
 • Зручність налаштування. Чи легко налаштувати електронний девайс?
 • Підтримка користувачів. Чи надає виробник електронної книги підтримку користувачів, якщо виникнуть проблеми з налаштуванням?

Захист очей

Коли ви обираєте електронний девайс для читання, важливо враховувати її характеристики, які впливають на захист очей.

Тип дисплея. Електронні книги з дисплеєм E Ink, також відомим як електронний папір, створюють зображення, які схожі на друковані. Вони не випромінюють синього світла, яке може втомлювати очі і порушувати сон.

Рівень регулювання освітлення. Електронні книги з регулюванням освітлення дозволяють вам налаштувати яскравість дисплея відповідно до умов освітлення. Це допомагає захистити очі від надмірного навантаження.

Температура кольору. Електронні книги з регулюванням температури кольору дозволяють вам налаштувати колір дисплея на більш теплий або холодний відтінок. Теплий колір дисплея менше втомлює очі, особливо при читанні в темряві.

Розмір дисплея. Електронний девайс з великим дисплеєм забезпечує більш комфортне читання, але він може бути важкими і дорожчими.

орм-фактор. Електронні книги з форм-фактором планшета більш зручні для читання довгих книг, але вони можуть бути важкими і дорожчими. Електронні книги з форм-фактором книжки більш компактні і легкі, але вони можуть бути менш зручні для читання довгих книг.

Дизайн та вага

При виборі електронної книги дизайн і вага є важливими факторами, які слід враховувати.

Дизайн

Форм-фактор. Існує три основні типи форм-факторів електронних книг: планшет, книжка і портативний. Планшети мають найбільший дисплей і найбільше можливостей, але вони також найбільші і найважчі. Електронні книги з форм-фактором книжки є більш компактними і легкими, ніж планшети, але у них менший дисплей і менше можливостей. Портативна електронна книга – найкомпактніша, найдешевша і найлегша, але у них також менше можливостей.

Матеріал. Електронні книги виготовляються з різних матеріалів, включаючи пластик, метал і шкіру. Пластикова електронна книга - найдешевша, але вони також найменш довговічними. Металеві електронні книги є міцнішими, ніж пластикові, але вони також дорожчі. Шкіряні електронні книги мають кращу якість та є найдорожчим варіантом, але вони також є найелегантнішими.

Колір. Електронні книги доступні в різних кольорах, включаючи чорний, білий, сріблястий, золотий і червоний. Колір електронної книги є особистим вибором, тому вибирайте той, який вам подобається найбільше.

Вага

Вага електронної книги є важливим фактором, якщо ви плануєте багато читати. Електронні книги з форм-фактором книжки є більш легкими, ніж планшети, що робить їх більш зручними для читання в довгих поїздках.

Ємність та розширення памʼяті

При виборі електронного ридера ємність і розширення пам'яті є важливими факторами, які слід враховувати.

Ємність пам'яті

Ємність пам'яті електронної книги визначає, скільки книг ви можете зберігати на пристрої. Якщо ви плануєте зберігати велику кількість книг, вам знадобиться електронна читалка з великою ємністю пам'яті.

Розширення пам'яті

Деякі електронні книги мають розширення пам'яті, що дозволяє вам додати додаткову пам'ять за допомогою картки microSD. Це може бути корисно, якщо вам потрібно зберігати велику кількість книг або якщо вам потрібно зберігати інші файли, такі як музика або фотографії.

IV. Порівняння з іншими пристроями для читання

Електронні книги - це один з найпопулярніших пристроїв для читання. Вони мають низку переваг у порівнянні з іншими пристроями, такими як паперові книги, планшети та ноутбуки.

Однією з головних переваг електронних книг є їхня портативність. Вони легкі та компактні, що дозволяє легко брати їх із собою куди завгодно. Електронні книги також мають довгий час автономної роботи, що дозволяє читати кілька тижнів без підзарядки.

Ще одна перевага електронних книг - це їхній екран. Електронний дисплей відтворює текст так само, як і друковану книгу, що робить читання більш комфортним для очей. Електронні книги також мають різні налаштування читання, такі як розмір шрифту, колір фону та інтервал між рядками. Це дозволяє вам персоналізувати свій досвід читання.

Нарешті, електронні книги мають низку додаткових функцій, які можуть бути корисними для читачів. Наприклад, електронні книги можуть зберігати велику кількість книг, мати вбудовані словники та перекладачі, а також дозволяти читати книги в різних форматах.

Також не будемо забувати, що електронна книга – найдешевша альтернатива паперовим книгам серед інших девайсів, таких як, планшети, смартфони та ноутбуки.

Звичайно, електронні книги мають і деякі недоліки. Вони можуть бути дорожчими за паперові книги, але на перспективу, краще купити читалку, бо це навіть зекономить кошти. Деякі люди вважають, що читати на електронному дисплеї не так комфортно, як на папері. Однак переваги електронних книг, як правило, переважають їхні недоліки.

Якщо ви шукаєте зручний, комфортний і багатофункціональний пристрій для читання, електронна книга - це кращий варіант для вас, бо як ми вже казали це найдешевша альтернатива дорогим планшетам, які в той самий час можуть погано впливати на ваш зір під час тривалого читання книг.


Поділитися статтею

Коментарі

Більше корисних статей

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди

Додати коментар

Додати відповідь на коментар