Як вимкнути геолокацію на телефоні

Автор: Сергій Логвиненко
Опубліковано : 18 травня 2023
Час читання : 6 хвилин

Оцінка
Як вимкнути геолокацію на телефоні

Зміст

Що таке геолокація, та чому вона важлива?

Геолокація в телефоні - це функція, яка дозволяє визначати місцезнаходження пристрою за допомогою GPS, мобільних мереж або Wi-Fi сигналів. Ця інформація дозволяє відстежувати розташування користувача і надавати йому доступ до різноманітних послуг та функцій.

Геолокація важлива з кількох причин. Вона дозволяє користувачам знаходити навколишні об'єкти, такі як ресторани, готелі або банкомати, за допомогою додатку «Карта» і навігаційних додатків, а ще ви можете скинути другу своє місцезнаходження, щоб він швидше вас знайшов. Також, геолокація дозволяє використовувати місцеві послуги, такі як прогноз погоди, трафік та знаходження автомобіля. Крім того, ця функція може бути важлива для безпеки, допомагаючи знаходити загублені або вкрадені телефони та надсилати аварійні сигнали з точним місцезнаходженням.

Проте, геолокація також може становити певні проблеми з приватністю. Інформація про місцезнаходження може бути збережена компаніями і використовуватися для спрямування персоналізованої реклами або аналізу поведінки користувачів. Тому важливо бути обережним і контролювати налаштування приватності, щоб обмежити доступ до геолокаційних даних.

Геолокація в телефоні є важливою функцією, яка надає користувачам доступ до багатьох корисних послуг і функцій. Вона допомагає знайти місця, отримати актуальну інформацію та забезпечує безпеку. Проте, необхідно розумно використовувати цю функцію, забезпечуючи захист своєї приватності та контролюючи доступ до геолокаційних даних. Важливо звертати увагу на налаштування приватності в своєму телефоні, вибираючи, кому надавати доступ до вашого місцезнаходження і як ця інформація використовується.

При використанні геолокації в телефоні також слід бути обережним з використанням додатків, особливо тих, які вимагають доступ до вашого місцезнаходження. Перевіряйте налаштування додатків та їх політику конфіденційності, переконайтеся, що вони не передають ваші геолокаційні дані третім особам без вашої згоди.

Загалом, геолокація в телефоні має багато переваг, проте важливо усвідомлювати ризики, пов'язані з приватністю. Забезпечення контролю над вашими геолокаційними даними і свідоме використання цієї функції допоможуть вам максимально скористатися перевагами геолокації, зберігаючи свою особисту інформацію в безпеці.

Ризики використання геолокації

Використання геолокації в телефоні має свої ризики, які важливо усвідомлювати. Одним з основних ризиків є приватність і конфіденційність даних. Якщо додатки або сервіси, яким ви надаєте доступ до свого місцезнаходження, не дотримуються належних заходів безпеки, ваші геолокаційні дані можуть потрапити до недоброзичливих осіб або бути використані для неправомірних цілей.

Інший ризик пов'язаний з мисливцями за даними. Якщо ви постійно включаєте геолокацію на своєму телефоні, це може викласти ваші рухи і звички стороннім особам, таким як рекламодавці або кіберзлочинці. Це може призвести до нав'язливої реклами на сайтах у браузері, переслідування або навіть крадіжки особистих даних.

Крім того, використання геолокації може споживати батарею вашого телефону в більшій мірі, оскільки процес постійного визначення вашого місцезнаходження вимагає додаткових ресурсів. Це може призвести до скорочення тривалості роботи батареї та зменшення автономності вашого пристрою.

Важливо бути обережним і ретельно розглянути налаштування геолокації на своєму телефоні. Вимикаючи геолокацію для додатків, яким вона не є необхідною, ви зменшуєте ризики пов'язані з приватністю та енергоспоживанням. Крім того, слід уважно переглядати політику конфіденційності додатків та сервісів, переконавшись, що вони забезпечують безпеку та захист вашої геолокаційної інформації.

Взагалі, геолокація може бути корисною функцією, проте важливо бути свідомими ризиків, зв'язаних з її використанням. Здійснюючи розумні налаштування та оберігаючи свою приватність, ви можете забезпечити безпеку та контроль над вашими геолокаційними даними.

Як безпечно використовувати геолокацію на телефоні?

Для безпечного використання геолокації на телефоні варто знати і використовувати кілька рекомендацій. По-перше, перегляньте налаштування приватності і обережно вибирайте, які додатки отримують доступ до геолокації. Обмежте цей доступ для додатків, які дійсно потребують цієї функції.

По-друге, періодично перевіряйте наявність оновлень програм та операційної системи, що випускаються на ваш телефон. Виробники регулярно випускають патчі безпеки, які виправляють вразливості і захищають вашу приватність.

По-третє, розгляньте використання режиму "За потреби" для геолокації. Це дозволить використовувати функцію тільки тоді, коли ви активно користуєтесь певними додатками або сервісами.

Додатково, розгляньте можливість вимкнення геолокації для фотографій та соціальних мереж, що дозволить уникнути ненавмисного розміщення вашого місцезнаходження в онлайні.

Нарешті, бережіть свої паролі та не діліться особистою геолокаційною інформацією з ненадійними джерелами. Будьте обережними при використанні геолокації у публічних місцях, щоб не розкривати непотрібну особисту інформацію.

Застосовуючи ці прості кроки, ви зможете насолоджуватись користуванням геолокації на своєму телефоні без зайвих ризиків для вашої приватності та безпеки.

Вимкнення геолокації на Android

Зараз ми з вами розглянемо інструкцію, як вимкнути геолокацію та налаштувати її використання додатками на прикладі Xiaomi Mi 8. Тут встановлено систему Андроід 10 та оболонку Xiaomi MIUI 12.Насправді не суттєво, який саме у вас смартфон на Андроід, тому що оболонки частіше за все відрізняються тільки візуально, а от налаштування все одно ті й самі майже всюди, це моя думка. Xiaomi не є виключенням, тож ви зможете використати цю інструкцію і на своєму Самсунг або іншому пристрої.

Як вимкнути геолокацію на Android: Крок за кроком

Щоб увімкнути або вимкнути служби геолокації на Андроід вам потрібно зробити наступні кроки:

 1. Проведіть пальцем униз від верху екрана.
 2. Натисніть значок 
 • Якщо значка немає:
 1. Натисніть значок  або
 2. Перетягніть значок у меню швидких налаштувань.

 

 

 

 

 

 

Як вимкнути геолокацію від окремих додатків на Android?

Для того, щоб перейти у меню налаштувань геолокації

 • Натисніть і втримуйте значок
 • Після цього ви потрапите до меню геолокації натисніть «Дозвіл додаткам»
 • Далі ви бачите список додатків, та дозволи із використання геолокації, що їм надано

На прикладі Telegram покажу, які є варіанти:

 1. Дозволяти завжди (Додаток може використовувати геолокацію завжди, навіть у фоні)
 2. Дозволяти, лише коли додаток використовується (Геолокація використовується тільки при користуванні додатком)
 3. Заборонити (Використання геолокації буде заборонено завжди)

 

 

 

 

 

Вимкнення геолокації на iOS

Під час першого налаштування iPhone вас запитують, чи ввімкнути Служби локації. Після цього ви можете ввімкнути чи вимкнути Служби локації в будь-який час на своєму айфоні.

Уперше, коли програма запитує дані про розташування iPhone, ви отримуєте запит із поясненням. Деякі програми можуть надсилати виключно одноразовий запит вашої локації. Інші програми можуть попросити вас поширювати свою локацію зараз і в майбутньому. Незалежно від того, чи ви надасте постійний доступ до вашої локації або відмовите в ньому, ви можете змінити параметри доступу програми пізніше.

 

 

Як вимкнути геолокацію на iOS: Крок за кроком

Щоб вимкнути служби геолокації на айфоні вам потрібно зробити наступні кроки:

 1. Перейдіть у меню «Параметри»
 2. «Приватність і безпека»
 3. «Служби локації»
 4. Вимкніть Служби локації.

 

Як вимкнути геолокацію від окремих додатків на iOS?

 1. Перейдіть у меню «Параметри» > «Приватність і безпека» > «Служби локації».
 2. Переконайтеся, що служби геолокації ввімкнено.
 3. Прокрутіть униз, щоб знайти потрібну програму.
 4. Оберіть програму й виберіть один з перелічених варіантів:
 • «Ніколи»: забороняє доступ до даних служб геолокації.
 • «Питати наступного разу або під час поширювання» дозволяє вибрати «Дозволяти за використання», «Дозволити раз» або «Заборонити».
 • «Дозволяти за використання»: дозволяє програмі доступ до служб геолокації лише коли ця програма або одна з її функцій відображається на екрані.
 • «Завжди»: дозволяє доступ до даних розташування, навіть якщо програма працює в фоновому режимі. Тобто додаток сам буде використовувати геолокацію, коли-завгодно.

 

У цьому разі програми мають надавати роз’яснення щодо того, як саме використовуватимуться відомості про ваше розташування. У деяких програмах може бути лише два варіанти.


Поділитися статтею

Коментарі

Більше корисних статей

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди

Додати коментар

Додати відповідь на коментар