Apple показала, як тестує свої iPhone на водостійкість і міцність

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 10 червня 2024
Час читання: 3 хвилини

Example image

Для отримання різних рівнів захисту IP iPhone від Apple проходять декілька етапів тестування на водостійкість

Останні моделі iPhone від Apple мають високий рівень захисту від пилу та води, що відповідає стандарту IP68. Але чи замислювалися ви коли-небудь, як гігантська компанія з Купертіно проводить настільки серйозні тести своїх гаджетів, щоб вони отримали необхідну стійкість до проникнення води та загальну міцність.

Технокритик Marques Brownlee опублікував серію матеріалів у соціальній мережі X, де він детально розповів про обладнання та методики, які використовує Apple для тестування на водостійкість.

Для отримання різних рівнів захисту IP iPhone від Apple проходять декілька етапів тестування на водостійкість. Наприклад, рівень 1 (IPX4) імітує дощ за допомогою підноса з краплями під низьким тиском. Ознакою рівня 2 (IPX5) є безперервний струмінь води під низьким тиском. На рівні 3 (IPX6) пристрій під високим тиском розбризкує воду на iPhone, розташований перед ним. І нарешті, щоб отримати водостійкість IPX8, iPhone повністю занурюють під воду та на тривалий час застосовують тиск, імітуючи глибину.

Водонепроникність гаджета може впливати на його ремонтопридатність. Джон Тернус, головний інженер Apple, прокоментував цей компроміс між міцністю та ремонтопридатністю.

"Ви можете насправді порахувати та зрозуміти, що існує межа, за якою, якщо зробити пристрій більш міцним, його ремонт буде трохи складнішим", - пояснив він.

Тернус пояснив, що на ранніх етапах появи iPhone типовою проблемою було попадання води всередину. Наприклад, пристрій часто виходив з ладу, якщо його клали в басейн або проливали на нього напій. З часом компанія покращила свої продукти, щоб зменшити кількість таких поломок.

"Щоб досягти такого результату, потрібно розробити багато ущільнень, клеїв тощо, щоб усе працювало належним чином, що значно ускладнює ремонт батареї. Але ремонт батареї все одно потрібен, тому нам потрібно забезпечити клієнтам рішення для цього, що ми й робимо", - розповів Тернус.

Apple пропонує програму самостійного ремонту Self Service Repair, яка дозволяє користувачам із необхідними навичками замінювати деталі пристроїв, такі як батарея, дисплей і камера, а також пропонує платну заміну батареї в магазинах. Хоча компанія зіштовхувалася з критикою щодо ремонтопридатності своїх пристроїв, останнім часом ситуація дещо покращилася.

Тернус стверджує, що оскільки кількість поломок зменшилася, "для клієнта об'єктивно краще мати таку надійність", а також це краще для довкілля. Незалежно від того, наскільки легко ремонтується гаджет, "кожного разу, коли ви використовуєте нові матеріали, щоб замінити те, що зламалося".

З роками Apple розширила спектр тестів на міцність, і перш ніж випустити кожен iPhone, компанія може протестувати понад 10 000 попередньовипущених одиниць пристрою. Окрім проникнення води, Apple використовує роботів та спеціальне обладнання, яке може імітувати сотні різних кутів для тестування на падіння або вібрацію мотоциклетних моторів.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

У Nokia вперше зробили дзвінок із просторовим 3D-аудіо

Опубліковано: 12 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Опубліковано: 19 квітня 2024
Час читання: 10 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди