Автор:
Галина Костенко
Опубліковано: 28 травня 2024
Час читання: 2 хвилини
Вчені з’ясували, що доступ до мережі Інтернет позитивно впливає на якість життя людей. Результати нового опитування мешканців зі 168 країн світу показали, що 84,9% учасників дослідження мають вищий рівень щастя та соціального життя. Це дослідження провели Ендрю Пшибильський з Оксфордського університету в Англії та Матті Вуорре з Тілбурзького університету в Нідерландах.
Хоча інтернет може бути корисним інструментом, він також може мати негативні наслідки. Науковці застерігають від необережних висновків, оскільки дослідження не змогло довести причинно-наслідковий зв’язок і не розглядало, скільки часу люди проводять в інтернеті та з якою метою. Також важливо враховувати, що абсолютно безпечного середовища в інтернеті поки що не існує.
Професорка Сімеон Єйтс з Ліверпульського університету зазначила: «Те, що люди повідомляють про вищий рівень добробуту, не означає, що в мережі з ними не відбувається нічого негативного». Доцентка інформаційних систем та менеджменту англійського Університету Ворвіка Швета Сінгх також наголошує, що хотіла б вірити дослідженню, але «є контраргументи, які свідчать про те, що це не завжди так». Вона зазначає, що нині дуже багато підлітків, особливо хлопці, страждають від випадків секстингу – обміну особистими фото або відео сексуального характеру за допомогою електронних пристроїв.
Проте, зазначається, що серед молодих жінок віком від 15 до 24 років спостерігається більше негативних відгуків. Вчені пов'язують це з посиленням кіберзалякування та зв'язком між використанням соцмереж і симптомами депресії. Автори дослідження признають, що не врахували тривалість користування Інтернетом та його цілі, а також не охопили всі країни та види цензури.
Зважаючи на це, експерти підкреслюють, що доступ до Інтернету може покращити якість життя, але потрібно зберігати обережність і захищати себе в онлайн-середовищі.
Також варто зазначити, що підприємства повідомляють про покращення ділової активності за останній рік.