Європейські вчені створили непроламний канал квантового зв'язку

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 11 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Дослідники з Університету Лейбніца в Ганновері, Фізико-технічного федерального університету в Брауншвейгу та Університету Штутгарта розробили новаторський метод безпечного квантового зв’язку. Ця технологія використовує напівпровідникові квантові точки та квантовий розподіл ключів (КРК) для захисту конфіденційної інформації від кіберзагроз.

Отже, як саме працює цей канал квантового зв’язку? Основний принцип полягає в використанні поодиноких фотонів як носіїв квантових ключів. Будь-яка спроба перехопити повідомлення призводить до помилок у сигналі, що негайно виявляється. Це робить його надзвичайно безпечним.

Квантовий зв’язок - це захоплива область квантової фізики, яка використовує квантові властивості частинок для передачі інформації між віддаленими точками. Основний принцип полягає в використанні квантових станів, таких як фотони, для безпечної передачі даних. Ось деякі ключові аспекти квантового зв’язку:

  1. Квантовий ключ: Відправник генерує послідовність квантових станів (наприклад, поляризованих фотонів) і відправляє їх отримувачу. Ці стани використовуються для створення “квантового ключа”, який використовується для шифрування та розшифрування даних.

  2. Недоторканість: Квантовий зв’язок гарантує недоторканість передачі даних. Якщо хтось спробує перехопити фотони, це призведе до зміни їх стану, і відправник та отримувач виявлять це.

  3. Квантова криптографія: Квантовий зв’язок використовується для створення безпечних квантових криптосистем. Наприклад, квантовий розподіл ключів (КРК) дозволяє відправнику та отримувачу обмінюватися ключами без можливості перехоплення.

  4. Дистанція: Дослідники вдосконалюють технологію, щоб збільшити дистанцію передачі. Вже були успішні експерименти на відстань більше 100 км.

Дослідники вже успішно передали ключі на відстань 79 км між Ганновером і Брауншвейгом, використовуючи цю технологію. Крім забезпечення безпечного зв’язку, квантові точки відкривають потенціал для квантових повторювачів і розподіленого квантового зондування, що може покращити масштабність мереж квантового зв’язку.

Це захоплюючий крок у розвитку квантової криптографії, і вчені впевнені, що на квантовий зв’язок чекає гарне майбутнє. Не можу дочекатися, коли такі технології стануть більш доступними та широко використовуваними! 


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Обсяг продажів нового CMF Phone 1 перевищив 100 000 одиниць за 3 години

Опубліковано: 16 липня 2024
Час читання: 3 хвилини

Німеччина відмовиться від компонентів Huawei і ZTE у своїх мережах 5G

Опубліковано: 15 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Представлений планшет iQOO Pad2 Pro

Опубліковано: 13 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди