Ілон Маск замінює людей роботами

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 18 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Компанія Tesla планує впровадити на своїх заводах роботів Tesla Optimus для автоматизації виробництва електрокарів, повідомляє видання Electrek з посиланням на Ілона Маска, генерального директора Tesla.

За словами Маска, до 2025 року на фабриках Tesla планується запустити понад 1000 таких гуманоїдів. Вже зараз на заводах компанії працюють два роботи, які використовуються для сортування акумуляторів контейнерами, що було згадано раніше.

Ілон Маск передбачає, що впровадження роботів Tesla Optimus значно підвищить вартість компанії на десятки мільярдів доларів. Він також прогнозує, що ринок людиноподібних роботів досягне обсягу в 1 млрд одиниць на рік у найближчому майбутньому, і якщо цей прогноз справдиться, Tesla зможе зайняти близько 10% цього ринку, що становить приблизно 100 млн роботів на рік.

Підприємець уточнив, що собівартість Tesla Optimus становить 10 000 доларів, а роботи будуть продаватися за 20 000 доларів. Компанія розраховує, що з продажу гумноїдів їй вдасться заробляти мільярди доларів.

Запуск продажу першої партії Tesla Optimus намічено на початок 2025 року. Йдеться про B2B-продаж, тобто Tesla буде постачати роботів іншим компаніям, щоб ті могли наймати їх до себе на виробництва. Ілон Маск розраховує, що при успіху його стартапу вартість компанії може досягти 3 трлн доларів. Для порівняння, стільки коштують Apple, Microsoft та NVIDIA.

Ілон Маск займається розробкою гуманоїдних роботів з кількох причин. Одна з них - це бажання вирішити проблему великомасштабного виробництва і підвищення інтелекту роботів. Він вважає, що це може бути корисно, оскільки інженери Tesla вже створили “напівсвідомі роботи на колесах” у вигляді їх автомобілів, тому багато технологій можна удосконалити і перенести на роботів. Інша причина - це публічний трюк для підвищення загальної вартості Tesla.

Деякі люди вважають, що автоматизація та використання роботів можуть покращити продуктивність та безпеку, звільняючи людей від нудної та небезпечної роботи. Інші ж стурбовані потенційним впливом на ринок праці та можливим зменшенням кількості робочих місць для людей. Також існують питання етики та соціальної відповідальності, пов’язані з широкомасштабною автоматизацією.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Обсяг продажів нового CMF Phone 1 перевищив 100 000 одиниць за 3 години

Опубліковано: 16 липня 2024
Час читання: 3 хвилини

Німеччина відмовиться від компонентів Huawei і ZTE у своїх мережах 5G

Опубліковано: 15 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Представлений планшет iQOO Pad2 Pro

Опубліковано: 13 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди