Науковці створили першу у світі 3D-шкіру, яка має всі властивості людської

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 12 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Команда китайських вчених розробила першу в світі електронну шкіру з 3D-структурою, яка імітує властивості людської шкіри. Інновація, розроблена під керівництвом професора Чжана Їхуея з Університету Цінхуа, здатна декодувати та відчувати три механічні сигнали: тиск, тертя та напругу.

Для її створення вони використали методи 3D-друку та шість основних типів клітин шкіри у поєднанні зі спеціалізованими гідрогелями. Отриманий результат нагадує повноцінну людську шкіру з усіма трьома шарами. 

Професор Чжан пояснив, що електронна шкіра — це новий тип сенсора, який імітує чутливі функції людської шкіри. «У майбутньому її можна буде встановлювати на кінчиках пальців медичних роботів для ранньої діагностики та лікування, а також використовувати як пластир для моніторингу здоров’я людини, таких як рівень кисню в крові та частота серцевих скорочень у режимі реального часу», — зазначив він.

Ця електронна шкіра має декілька захоплюючих можливостей:

  1. Медичні застосування: Її можна використовувати як пластир для моніторингу життєво важливих показників здоров’я в реальному часі. Наприклад, вона може вимірювати насичення крові киснем і частоту серцевих скорочень.

  2. Робототехніка: Електронну шкіру можна інтегрувати в кінчики пальців медичних роботів. Це дозволить їм взаємодіяти з оточуючим середовищем більш точно та чутливо.

  3. Віртуальна реальність та ігрова індустрія: Шкіра може стати частиною віртуальних рук або ігрових контролерів, що дозволить користувачам відчувати різні поверхні та рухи.

  4. Сенсорна зворотна зв’язок: Вона може служити для створення реалістичних відчуттів у віртуальних середовищах або при взаємодії з роботами.

Це не перший винахід такого роду. Інші дослідники також працюють над подібними технологіями. Проте, ця конкретна 3D-шкіра здобула велику увагу завдяки своїм властивостям та можливостям. Електронна шкіра з 3D-архітектурою особлива через свою структуру, яка імітує властивості людської шкіри. Вона має компоненти для вимірювання сили та деформації, розташовані в 3D-структурі, схожій на Меркель-клітини та Руффіні-закінчення в людській шкірі. Це дозволяє їй більш точно відчувати навколишнє середовище та взаємодіяти з ним. Вона є вражаючим кроком вперед у розвитку біомедичних технологій! 


Поділитися новиною

Більше останніх новин

У Nokia вперше зробили дзвінок із просторовим 3D-аудіо

Опубліковано: 12 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Apple показала, як тестує свої iPhone на водостійкість і міцність

Опубліковано: 10 червня 2024
Час читання: 3 хвилини

Останні статті

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Опубліковано: 19 квітня 2024
Час читання: 10 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди