Потужний і програмований: в Китаї створили революційний квантовий комп'ютер

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 14 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Китайські вчені зробили прорив у сфері квантових обчислень, створивши революційний квантовий комп’ютер Zuchongzhi. Цей комп’ютер може маніпулювати 66 кубітами одночасно, що є значним досягненням у галузі. В ході експерименту використовували 56 кубітів для моделювання випадкових квантових ланцюжків, завдання, яке класичним суперкомп’ютерам зайняло б понад вісім років, Zuchongzhi вирішив за приблизно 1,2 години.

Zuchongzhi є унікальним завдяки його здатності маніпулювати великою кількістю кубітів, що дозволяє вирішувати складні обчислювальні задачі набагато швидше, ніж традиційні суперкомп’ютери. Цей квантовий комп’ютер може виконувати завдання, які були б недосяжні для класичних комп’ютерів, такі як моделювання випадкових квантових ланцюжків, що є критично важливим для розвитку квантової фізики та інших наукових дисциплін. Його здатність до швидкого обчислення відкриває нові можливості для прогресу в багатьох галузях, включаючи криптографію та матеріалознавство.

Крім Zuchongzhi, китайські вчені також розробили Jiuzhang 2, фотонний квантовий комп’ютер, який використовує світло для передачі даних і може обробляти трильйони можливих результатів, значно перевершуючи класичні суперкомп’ютери.

Розвиток квантових комп’ютерів, таких як Zuchongzhi, має величезне значення для науки і технологій, оскільки вони відкривають нові можливості для розв’язання складних задач, які були б неможливі або надзвичайно часомісткі для класичних комп’ютерів. Ось деякі причини, чому це так важливо:

  1. Криптографія: Квантові комп’ютери можуть змінити підходи до шифрування і безпеки даних, оскільки вони здатні розшифровувати коди, які зараз вважаються непроникними.

  2. Матеріалознавство: Вони можуть моделювати властивості матеріалів на квантовому рівні, що може призвести до створення нових матеріалів з унікальними властивостями.

  3. Фармацевтика: Квантові обчислення можуть прискорити розробку ліків, дозволяючи вченим швидше моделювати взаємодію молекул.

  4. Оптимізація: Вони можуть вирішувати складні оптимізаційні задачі, які зустрічаються в логістиці, виробництві та фінансах.

  5. Наукові дослідження: Квантові комп’ютери можуть допомогти вченим краще зрозуміти фундаментальні закони фізики та Всесвіту.

Ці технології мають потенціал радикально змінити світ, як ми його знаємо, і відкрити нові горизонти для людства. Завдяки квантовим комп’ютерам ми можемо стати свідками революції в обчислювальній техніці та наукових дослідженнях.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

HP представляє ноутбуки Zhan X Core Edition

Опубліковано: 17 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Moto G Stylus 5G (2024) випускається в Північній Америці з покращеним стилусом

Опубліковано: 16 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Nokia 3210: Легенда Повертається з Оновленнями

Опубліковано: 15 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Samsung запускає в Індії нові акумулятори на 10 000 мАг і 20 000 мАг

Опубліковано: 13 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Опубліковано: 19 квітня 2024
Час читання: 10 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди