Розроблено незвичайний сенсорний екран: світиться, працює під водою і кріпиться, як пластир

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 21 березня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

На основі нової оптичної технології дослідники з Університету науки і технологій Пхохана (Південна Корея) створили гнучкий сенсорний екран, який можна прикріпити до шкіри людини, подібно до пластира. Цей екран світиться і здатний працювати під водою.

Для створення цього сенсорного екрану вчені використали матеріал з оптичними властивостями, який може вловлювати енергію опромінених фотонів у дефектних станах. Цей матеріал, названий PVDF-HFP, дозволив створити дисплей, що світиться, і має високу гнучкість та міцність. Екран може відображати різну інформацію, і його можна активувати легким натисканням пальця.

Ця нова технологія гнучкого сенсорного екрану має декілька захоплюючих можливостей:

  1. Медичні застосування:

  • Цей сенсорний екран може бути використаний для створення портативних фотонних біосенсорів. Наприклад, він може вимірювати рівень глюкози в крові безпосередньо через шкіру, що дозволить пацієнтам з цукровим діабетом контролювати свій стан зручно та безболісно.
  • Також, цей екран може слугувати системою фототерапії для лікування шкірних захворювань, таких як псоріаз, екзема або акне. Лікарі можуть точно налаштовувати інтенсивність світла для кожного пацієнта.
  1. Підводний зв’язок:

  • Гнучкий сенсорний екран може бути використаний для комунікації під водою. Наприклад, дайвери або підводні дослідники можуть використовувати його для обміну повідомленнями або передачі даних.
  1. Системи зв’язку в екстремальних умовах:

  • В ситуаціях, коли дуже мало світла або висока вологість, такий сенсорний дисплей може слугувати інструментом зв’язку. Наприклад, в глибокому лісі, печері або під час нічних операцій.
  1. Модний аксесуар:

  • Цей гнучкий екран може бути вбудований в одяг або аксесуари, такі як браслети, щоб відображати інформацію або створювати світлові ефекти.

Загалом, ця технологія відкриває безліч можливостей для інновацій і покращення як медичних, так і повсякденних життєвих ситуацій. Ця технологія може бути корисною в різних сферах, таких як підводний зв’язок, портативні фотонні біосенсори та системи фототерапії в екстремальних умовах.

Важливо, що такий сенсорний дисплей може слугувати інструментом зв’язку в ситуаціях з обмеженими можливостями, де дуже мало світла і висока вологість


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Samsung випередив Apple у продажах смартфонів та повернув лідерство

Опубліковано: 22 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Винайдено більш дешевий метод 3D-друку об’єктів із різних матеріалів

Опубліковано: 21 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Опубліковано: 19 квітня 2024
Час читання: 10 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Еволюція смартфонів: від перших моделей до сучасних технологій

Опубліковано: 05 березня 2024
Час читання: 8 хвилин

Правильний спосіб врятувати смартфон після потрапляння води

Опубліковано: 27 лютого 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди