Samsung запатентувала смартфон із датчиком перевірки якості повітря

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 22 березня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Новий складаний смартфон від Samsung дасть змогу контролювати рівень забруднення в будь-якій точці світу.

Компанія Samsung отримала патент на інноваційний складаний смартфон із вбудованим датчиком якості повітря. Ця технологія дасть змогу користувачам у режимі реального часу відстежувати рівень забруднення повітря навколо них.

Проблема забруднення повітря останніми роками набула особливої гостроти. У мегаполісах концентрація шкідливих речовин у повітрі часто в рази перевищує допустимі норми. Це негативно позначається на здоров’ї людей, збільшуючи ризики серцево-судинних і респіраторних захворювань.

До недавнього часу для моніторингу якості повітря використовували громіздкі й дорогі стаціонарні пристрої. Їх встановлювали в окремих точках міста. Цього було явно недостатньо, щоб отримати повну картину забруднення в масштабах цілого мегаполіса. Інновація від Samsung покликана вирішити цю проблему. Мініатюрний датчик, вбудований у складаний смартфон, дасть змогу збирати набагато докладніші дані про якість повітря в різних районах міста в режимі реального часу.

При цьому конструкція смартфона розроблена таким чином, щоб забезпечити максимально ефективну роботу датчика. Вбудований повітропровід спрямовує потік повітря прямо на сенсор і користувач може відрегулювати кут нахилу корпусу для оптимального потоку.

Така технологія відкриває широкі перспективи для створення детальних інтерактивних карт забруднення повітря у великих містах. Люди зможуть у режимі реального часу відстежувати екологічну обстановку там, де вони перебувають.

Наприклад, жителі зможуть обирати маршрути з найменшим рівнем забруднення повітря, а міська влада отримає інструмент для виявлення проблемних зон і розроблення ефективних заходів щодо поліпшення екологічної ситуації.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Німеччина відмовиться від компонентів Huawei і ZTE у своїх мережах 5G

Опубліковано: 15 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Представлений планшет iQOO Pad2 Pro

Опубліковано: 13 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

«Планета кіно» запускає онлайн-кінотеатр: як і коли він запрацює

Опубліковано: 12 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди