Супутниковий зв’язок на смартфонах стає нормою

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 25 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Супутниковий зв’язок на смартфонах стає все більш поширеним. Наразі 91 оператор мобільного зв’язку по всьому світу підписав угоди з постачальниками супутникового зв’язку. Це дозволяє забезпечити зв’язок у віддалених районах, де наземні мережі не мають покриття, а також у морі та в зонах стихійних лих.

Ця технологія вже підтримується на деяких флагманських пристроях, таких як Google Pixel та Samsung Galaxy. Спочатку вона дозволяє надсилати екстрені сигнали SOS, а з часом буде розширена для обміну короткими повідомленнями. Цікаво, що найбільше контрактів укладено в Азії, а лідером серед постачальників є Starlink з близько 6000 супутників на орбіті.

Супутниковий зв’язок на смартфонах відкриває багато нових можливостей:

  1. Екстрені виклики та повідомлення: Навіть якщо немає покриття мобільної мережі, можна надсилати SOS сигнали та короткі повідомлення для виклику допомоги.
  2. Навігація та трекінг: Супутниковий зв’язок дозволяє точніше визначати місцезнаходження, що корисно для туристів, мандрівників та рятувальних служб.
  3. Інтернет-з’єднання: У віддалених районах можна отримати доступ до інтернету через супутникові мережі, що особливо важливо для дослідників та мешканців віддалених регіонів.
  4. Зв’язок на морі та в повітрі: Супутниковий зв’язок забезпечує стабільний зв’язок для кораблів та літаків, що важливо для безпеки та комунікації.
  5. Моніторинг та управління: Використовується для віддаленого моніторингу та управління різними системами, такими як сільськогосподарські машини або нафтові платформи.

Ця технологія продовжує розвиватися, і в майбутньому ми можемо очікувати ще більше інновацій та покращень. Супутниковий зв’язок на смартфонах вже доступний в Україні. Після релізу Android 14, смартфони з відповідним обладнанням зможуть надсилати екстрені сигнали SOS через систему Garmin. Крім того, партнерство між Qualcomm та Iridium забезпечить супутникове підключення до преміум-смартфонів Android, що дозволить надсилати та отримувати повідомлення в місцях без покриття мобільної мережі.

В Україні послуги супутникового зв’язку надають кілька компаній. Однією з основних є “Датагруп”, яка пропонує двосторонній супутниковий інтернет через систему TooWay. Також є інші провайдери, такі як SkySat, які забезпечують покриття по всій території України.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Обсяг продажів нового CMF Phone 1 перевищив 100 000 одиниць за 3 години

Опубліковано: 16 липня 2024
Час читання: 3 хвилини

Німеччина відмовиться від компонентів Huawei і ZTE у своїх мережах 5G

Опубліковано: 15 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Представлений планшет iQOO Pad2 Pro

Опубліковано: 13 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди