Супутниковий звʼязок у кожному смартфоні від Starlink вже близько!

Автор: Сергій Логвиненко
Опубліковано: 16 жовтня 2023
Час читання: 2 хвилини

Example image

Минулого року SpaceX і T-Mobile оголосили, що вони працюють над тим, щоб передавати дані безпосередньо на ваш телефон із космічних супутників! Цей сервіс буде запущено наступного року, але він матиме поступове розгортання можливостей.

Це означає, що у 2024 році підтримуватимуться лише текстові повідомлення як свого роду пробний запуск, щоб усунути всі недоліки. Потім у 2025 році компанія планує почати пропонувати послуги голосу та даних, а також функції IoT.

Зауважте, що з’єднання здійснюватиметься через LTE, і невідомо, яка пропускна здатність буде доступна. Служба передачі даних буде достатньо швидкою для перегляду веб-сторінок, кажуть у SpaceX. Навіть базові текстові повідомлення будуть незамінними в надзвичайних ситуаціях – Apple пройшла через багато перешкод, щоб це запрацювало (Qualcomm працює над рішенням для Android).

Проте, на відміну від рішення Apple, для служби Direct To Cell від Starlink не буде потрібно ніякого спеціального обладнання – нові супутники, по суті, працюватимуть як вежі стільникового зв’язку (за винятком тих, які літають у космосі, а не встановлені на сусідній будівлі). Це має означати, що з чітким видом на небо будь-який телефон із підтримкою 4G (та інші види пристроїв) зможе підключитися. Почнеться з використання будь-якої програми, яку ви зараз використовуєте для текстових повідомлень, але як тільки служба передачі даних буде активна, ви зможете використовувати будь-яку програму (WhatsApp, Skype і навіть iMessage).

Starlink підписав угоди з кількома операторами по всьому світу: Optus в Австралії, Rogers в Канаді, KDDI в Японії, One NZ в Новій Зеландії, Salt в Швейцарії та T-Mobile в США. Ймовірно, більше приєднаються до того часу, коли служба буде повністю запущена.

Зауважте, що Starlink має на меті охоплювати лише землю, озера та прибережні води – якщо ви хочете отримати Інтернет посеред океану, вам потрібно буде зареєструватися в морській службі Starlink. На суші це заповнить прогалини в охопленні операторів без необхідності розбудовувати додаткову інфраструктуру.

Крім того, незрозуміло, чи буде доступний роумінг і в якому обсязі, оскільки кожна країна тримає жорсткий контроль над бездротовими частотами, тому SpaceX співпрацює з операторами (вони заплатили багато грошей за частину бездротового спектру).


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Samsung представила нові моделі смартфонів середнього класу Galaxy M55 і M15

Опубліковано: 18 квітня 2024
Час читання: 3 хвилини

Компанія Crowdfense пропонує винагороду за експлойти “нульового дня”

Опубліковано: 17 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Зв’язок шостого покоління: навіщо він потрібен та коли його чекати

Опубліковано: 16 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Новий тип акумуляторів: ключові плюси й мінуси

Опубліковано: 15 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Еволюція смартфонів: від перших моделей до сучасних технологій

Опубліковано: 05 березня 2024
Час читання: 8 хвилин

Правильний спосіб врятувати смартфон після потрапляння води

Опубліковано: 27 лютого 2024
Час читання: 7 хвилин

Яку модель Samsung Galaxy S24 варто купити?

Опубліковано: 20 лютого 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди