У Nokia вперше зробили дзвінок із просторовим 3D-аудіо

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 12 червня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

10 червня 2024 року Nokia здійснила перший у світі аудіо- та відеодзвінок за допомогою 3D-просторового аудіо. Цей дзвінок був здійснений через стільникову мережу за допомогою кодека 3GPP Immersive Video and Audio Services (IVAS), який дозволяє абонентам чути звук «просторово в режимі реального часу». Президент і генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк провів цей історичний дзвінок зі Стефаном Ліндстремом, послом Фінляндії з питань цифровізації та нових технологій. 

IVAS, важлива складова 5G Advanced, наступного етапу розвитку мереж 5G, обіцяє значні поліпшення в швидкості, енергоефективності та точності позиціонування. Нині всі телефонні розмови, проведені стільниковим зв'язком, обмежені однотонним аудіо, стиснутим в один канал. На відміну від цього, просторовий звук створює враження з різних напрямків завдяки передачі через кілька каналів.

Просторове звучання було обмежене лише деякими додатками, такими як Apple Music, Netflix і Disney Plus, і доступне лише на сумісних пристроях. Однак, згідно із заявами представників компанії Nokia, кодек IVAS може забезпечити просторове аудіо на "більшості" смартфонів, що володіють щонайменше двома мікрофонами.

Просторовий звук створює ефект об’ємного звучання у віртуальному тривимірному просторі, навколо вас і над вами. Ось декілька ключових моментів:

  1. Запис звуку: Зазвичай звук записують одним мікрофоном, який реєструє його однаково з усіх напрямків. Це так зване моно-звучання.

  2. Просторова обробка: Для створення 3D-звуку використовують різні методи. Наприклад, в Apple Music просторовий звук реалізовано на базі Dolby Atmos. Він доступний для всіх передплатників без додаткових оплат.

  3. Відтворення: При відтворенні звук розділяється на різні канали, що дозволяє відчувати його об’ємно. Просторовий звук можна насолоджувати на підтримуваних навушниках, колонках та смартфонах.

Ця технологія може покращити якість звуку на більшості смартфонів, що володіють щонайменше двома мікрофонами. Захопливі новини для технологічного світу! До 2030 року Nokia планує активно впроваджувати і розвивати такі ключові технології:

  1. Штучний інтелект (AI): AI буде писати код, оптимізувати чіпи та революціонізувати охорону здоров’я.
  2. Хмарні технології: Хмара перетворюється на безшовний континуум, що змінить спосіб, яким бізнес надає продукти та послуги.
  3. Зв’язок: Мережі стають особистими, допомагаючи нам залишатися здоровими, працювати ефективніше та підтримувати близькі стосунки.

Ці технології допоможуть підприємствам та індустріям використовувати їх потенціал на повну. Nokia вже пристосувала свою стратегію до цих сил, назвавши її “Beyondn” - це переосмислення майбутньої архітектури мережі.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

Обсяг продажів нового CMF Phone 1 перевищив 100 000 одиниць за 3 години

Опубліковано: 16 липня 2024
Час читання: 3 хвилини

Німеччина відмовиться від компонентів Huawei і ZTE у своїх мережах 5G

Опубліковано: 15 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Представлений планшет iQOO Pad2 Pro

Опубліковано: 13 липня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

ШІ-моделі мають улюблені числа — бо «вважають себе людьми»

Опубліковано: 19 червня 2024
Час читання: 6 хвилин

Основні моменти Apple WWDC 2024

Опубліковано: 16 червня 2024
Час читання: 7 хвилин

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

Останні огляди