Винайдено більш дешевий метод 3D-друку об’єктів із різних матеріалів

Автор: Галина Костенко
Опубліковано: 21 квітня 2024
Час читання: 2 хвилини

Example image

Інженери зі США розробили новий метод 3D-друку під назвою VIPS-3DP, який обіцяє зробити адитивне виробництво більш доступним і економічним. Ця технологія дозволяє виготовляти об’єкти з одного або декількох матеріалів, включаючи метали, і є більш економічною та простою у порівнянні з сучасними методами 3D-друку.

Метод VIPS-3DP заснований на використанні спеціальних екологічно чистих полімерних “чорнил”, до складу яких можуть бути додані частинки металу або кераміки. Під час друку в зону друку виділяється нерозчинна пара, яка змушує рідкий компонент чорнила застигати, перетворюючись на тверде тіло. Цей процес дозволяє створювати об’єкти з різним рівнем пористості, що може бути корисним у медицині та аерокосмічній промисловості.

Одним з прикладів застосування цієї технології є виробництво штучної кісткової тканини з підходящою пористістю, яка може інтегруватися з людськими клітинам. Крім того, метод VIPS-3DP вимагає менше вкладень в інфраструктуру, споживає менше електроенергії та не використовує матеріали, що забруднюють довкілля. Розробники з Університету Флориди вже запатентували свою технологію і отримали фінансування від федеральних агентств.

Метод VIPS-3DP має потенціал стати революційним для багатьох галузей, завдяки своїй здатності створювати об’єкти з регульованою пористістю та можливості комбінувати різні матеріали. Ось деякі галузі, які можуть найбільше виграти від застосування цієї технології:

  • Медицина: Виробництво імплантатів, які можуть інтегруватися з кістковою тканиною, а також створення індивідуальних протезів і ортопедичних виробів.
  • Аерокосмічна промисловість: Виготовлення легких, але міцних деталей з заданою пористістю, що може покращити ефективність польоту та зменшити вагу конструкцій.
  • Автомобільна промисловість: Створення компонентів з композитних матеріалів, які можуть бути міцнішими та легшими за традиційні матеріали.
  • Електроніка: Виробництво складних електронних компонентів, таких як друковані плати з високою точністю та складністю.
  • Будівництво: Виготовлення елементів з регульованою пористістю може знайти застосування у теплоізоляційних матеріалах та конструкційних елементах.

Ці галузі можуть використовувати VIPS-3DP для створення високоякісних, функціональних та індивідуалізованих продуктів, що відповідають специфічним вимогам. Технологія дозволяє не тільки підвищити ефективність виробництва, але й зменшити витрати на матеріали та енергію, роблячи процес більш екологічно чистим та сталим.


Поділитися новиною

Більше останніх новин

HP представляє ноутбуки Zhan X Core Edition

Опубліковано: 17 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Moto G Stylus 5G (2024) випускається в Північній Америці з покращеним стилусом

Опубліковано: 16 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Nokia 3210: Легенда Повертається з Оновленнями

Опубліковано: 15 травня 2024
Час читання: 2 хвилини

Останні статті

10 найкращих програм для хмарних сховищ у 2024 році

Опубліковано: 01 травня 2024
Час читання: 19 хвилин

Як захистити свій смартфон

Опубліковано: 26 квітня 2024
Час читання: 6 хвилин

11 речей, на які варто звернути увагу, купуючи вживаний iPhone

Опубліковано: 19 квітня 2024
Час читання: 10 хвилин

Топ-14 мобільних додатків для здоров'я, спорту та харчування

Опубліковано: 12 березня 2024
Час читання: 7 хвилин

Останні огляди